JQUERY

Jquery Nedir?

Jquery Nedir?

Jquery Nedir?

Jquery,  HTML dokümanların yönetiminde, animasyonların oluşturulmasında, etkileşimli Web sayfaların hazırlanmasında kullanılan daha azca kod ile daha efektif, hızlı ve daha çok işlerin yapılmasını Web etkileşimi elde eden JavaScript kütüphanesidir. Jquery şu demek oluyor ki bir JavaScript Framework’üdür. Jquery'nin en büyük avantajı tutarlı bir halde tüm tarayıcılarda çalışmasıdır. Bu yüzden projelerimizde gönül rahatlığıyla kullanabiliriz.

Jquery JavaScript kullanımını hızlandırmak ve kolaylaştırmak fakatçlı kullanılmaktadır. Günümüzde kullandığımız sitelerin büyük bir çoğunluğunda kullanılmaktadır ve en çok kullanılan javascript kütüphanesidir. Başarısı çok büyük boyutlara ulaşmıştır. Microsoft kendi platformlarına jquery kullanmaktadır. Microsoft Visual Studio, asp.Net ajax, asp.Net mvc şeklinde yerlerde de jquery desteğini sürdürmektedir. 

Jquery kütüphanesi parasız ve açık kaynaklıdır. Projelerde kullanımı hızlı bir şekilde artmaktadır. Bununla birlikte ilk kullanıldığı günden bugüne büyük bir gelişim göstermiştir ve hala gelişmekte olup yeni versiyonları yayınlanmaktadır.

Jquery'nin site veya uygulama içerisinde sağladığı başlıca yararları şunlardır;

Nesne seçimlerini ve etkilenmelerini hızlandırır. 
Html içinde animasyon yapımını kolaylaştırır. 
Css ile beraber kusursuz çalışır. 

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER