Mobil Teknoloji

Note 5 için Öyle birşey Yaptılar ki ..

Note 5 için Öyle birşey Yaptılar ki ..

Note 5 için Öyle birşey Yaptılar ki ..

Günümüzde mobil cihazlar estetik konusunda ve incelik konusunda bir birleriyle yarışır durumdadırlar. Fakat incelik veya estetik olmasının yanında kullanıcıların aradığı bir özellik daha vardır ki bu mobil cihazlarda gerçekten olması gereken en önemli özellik durumundadır. Ve incelik yarışında pil kullanımının düşük olduğunu da herkes biliyor.

Yazılım ve yüksek kapasiteli dünyanın en hızlı telefonları dahi olmak üzere pil ömrünün ortalama bir gün kadar kısa sürmesi anı geçirmeye yetse de bazı kullanıcılar için bu ömür çok az sıfatındadır.

Samsung güncellediği TouchWiz aygıtı ile birlikte 2K ekran çözünürlüğü olan Note 5 batarya konusunda gayet tatmin edici bir başarı elde etmişti.

Fakat buna rağmen Zerolemon adlı bir firma Note 5 için öyle bir şey üretti ki uzun pil ömürlü hayalleri gerçeğe çevirdi. 8.500 mAh kapasiteli batarya Note 5 için bir kılıf hale getirildi. Kullanıcılar bu durumdan fazlasıyla memnun kalacaklardır. Nedeni ise pil yaklaşık 1 haftaya kadar dayanacak durumda olacaktır.

Tabi sizin de tahmin ettiğiniz gibi bu boyuttaki bir bataryanın pek de estetik olduğunu söylemek çok güç.

Bataryalı kılıfın kalınlığı 21.1 mm iken telefon ağırlığı da buna bağlı olarak 389 grama çıkıyor. Bu da Note5 3 kat kalınlık 2 kat ağırlığa sahip olmuş oluyor.

Şimdi asıl merak edilen konu ise fiyatı, bu bataryalı kılıf 60$ gibi bir fiyat ile satışa sunuluyor. Tabi ki bu durum almak isteyenin beğenisine kalmıştır.

Umarım makalemizi beğenmişsinizdir yorumlarınızı bekliyorum…

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER