Mobil Teknoloji

İphone iOS 9.2 İle Gelen Özellikler

İphone iOS 9.2 İle Gelen Özellikler

İphone iOS 9.2 İle Gelen Özellikler

İphone İOS 9.2 güncellemesinin tarihi belli oldu mu? Apple, geliştiricileri düşünerek yeni güncellemesi olan iOS 9.2 Beta 1 sürümü ile karşımızda. iOS 9.2 Beta 1 peki nasıl kullanılacak? Her cihazda kullanılabilecek mi?  İphone İOS 9.2 güncellemesiyle hangi yenilikler gelecek? İOS 9.2 güncellemesinin ayrıntıları teknoif haberlerinde...

Apple, geliştiricileri düşünerek yeni güncellemesi olan iOS 9.2 Beta 1 sürümü ile karşımızda. iOS 9.2 Beta 1 nasıl kullanılabilecek?

 

iOS 9.1 sürümünde bir hata ortaya çıkmaması nedeniyle sıradaki güncelleme iOS 9.1.1 yerine, iOS 9.2 olması beklenmekte. Apple, UDID kayıdı olan geliştiricilere iOS 9.2 Beta sürümünü sundu. Fakat bu sürümde majör diye tabir edilen sadece bir özellik dikkatleri üzerine çekmekte.

 

Uzun zamandır Beta testleri devam etmekte olan iOS 9.1 güncellemesinin sonunda Final sürümüyle gelen Apple, bugün geliştiricilere yeni güncelleme olan iOS 9.2 Beta 1'i sundu. Bu güncellemeyle sistemde yaşanmış olan bazı hataların çözülmesinin yanında performans iyileştirmeleri de yapılmakta.

 

How to make iOS 9.2 to iOS 9.1 recovery on iPhone, iPad and ...

How to make iOS 9.2 to iOS 9.1 recovery on iPhone, iPad and ...

 

İOS 9.2'nin en dikkat çeken yeniliği Safari isimli internet tarayıcısında oluyor. iOS 9 ile beraber reklam engelleme uygulamalarına destek veren Safari uygulaması, şimdide üçüncü parti uygulamalardan destek alıyor. Yani tam anlamı ile bir eklenti desteği olmayacak fakat Safari, akıllı telefondaki diğer uygulamalardan bazı konularda dektek bulacak. Mesela bir şifre kaydetme ve hatırlatma uygulaması kullanıyoruz, uygulama eğer uyumlu ise Safariyle senkronize olup internet site girişlerinde kullanıcı adı ve şifre bilgimizi otomatik olarak kendi girebilecek.

 

Bu güncellemeye yükseltmek için geliştirici hesabınızın bulunması gerekmektedir. İOS 9.2 Beta 1 ile yeni gelen yenilikler içinde Safari kontrolleri de bulunuyor.

 

İphone İOS 9.2 İle Gelen Özellikler

 

SFSafariViewController 92. ile birlikte artık 3. parti uygulamarı desteklemekte. Safari'de çalışan bir uzantı SFSafariViewController üzerinde de çalışabilecek.

 

Safari View Controller Reload de düğmeye uzun dokunulduğunda içerik engelleyiciler olmadan masaüstü sitesi talebi yollama seçeneği bulunuyor.

 

İOS 9.2 Beta 1 ana ekrana kaydedilen Web Uygulamalarındaki sıkıntılar da çözüldü.

 

iOS 9.3 Beta 1.1 Download | iOS 9 Cydia

iOS 9.3 Beta 1.1 Download | iOS 9 Cydia

 

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER