Mobil Teknoloji

En iyi Kameraya Sahip 3 Akıllı Telefon

En iyi Kameraya Sahip 3 Akıllı Telefon

En iyi Kameraya Sahip 3 Akıllı Telefon

Akıllı telefon satın aldığınız da dikkat etmeniz gereken bir çok özellik var. Bunlardan en önemlileri işletim sisteminden tutun da kullandığı işlemciye kadar, işletim sistemi sürümünden ramine kadar, hatta kapasitesi ve hatta işlemcinin çekirdek sayısına şarjın kullanım süresine kadar.

Aslına bakarsanız bir akıllı telefon alıyorsanız sizin için önemli olması gereken diğer bir özellikte kamerası oluyor. Akıllı telefonlarda fiyatı büyük oranda etkileyen faktörlerin arasında kameranın kalitesi de bulunuyor.  Bu makalemizde sizler için araştırdık ve kamera kalitesi bakımından en iyi olan akıllı telefonları listeledik. Bunlar şöyle ;

  1. Nexus 6P ve Necus 5X

Google’ın farklı firmalara ürettirdiği bu telefonların kamera kaliteleri gerçekten ilgi çekici ve göz alıcı. 12.3 MP arka kamera da f/2.0 lens kullanılıyor.  Bu iki telefonda da 1.55µm boyutlu pikseller bulunuyor. Bu özellikte ortamda ki ışığı daha fazla yakalamaya olanak sağlıyor.

      2- Samsung serisinden Galaxy note 5 ve S6 edge plus

Bu telefonların listemizde bulunmasının en büyük sebebi, OIS yani Optical Image Stabilization teknolojisinin kullanılmış olmasıdır. Kamera deyince aslına bakarsanız ben de samsungdan başkasını düşünemiyorum

       3- LG G4 ve V10

LG telefonlar pek fazla adroid sürümü olarak iş görmez gibi dursada kamerayı seven ve onlarla uğraşan amatör kullanıcılar için adeta profesyonel bir kamera kalitesi sunuyor. 16 MP ve f/1.8 lens sahibi olmasının yanında özelliklerinin arasında buna uygun LG için tasarlanmış video ve fotoğraf düzenleme uygulamalarıda bulunuyor. Kısacası bu aygıtları sadece fotoğraf çekmek isteyen dahi satın alabilirler.

    4- Xperia Z5 (sony)

Bu listemizde en iyi kameraya sahip olanı en sona sakladık. İşte karşınızda Sony Xperia Z5, kamerası tam tamına 23 MP. Exmor RS sensörü kullanan akıllı telefonumuz diğer akıllı telefon kameralarına göre odaklama hızıyla da fark yaratıyor. Odaklama hızı sadece 0.03 saniye gerçekleşiyor. Yani bir örnek vermek gerekirse 100 metre uzaklıktaki bir insanı koşarken veya yürürken çok net bir şekilde çekme fırsatı sunuyor size.

Arkadaşlar takip de kaldığınız süre bu serimizin devamı gelecektir. Okuduğunuz için teşekkürler yorumlarınızı bekliyorum. 

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER