Diğer

windows 10 kullanmak artık zorunlu

windows 10 kullanmak artık zorunlu

windows 10 kullanmak artık zorunlu

Microsoft gerçek niyetini belli etti.  Windows 10 işletim sistemini duyurmasıyla tüm işletim sistemlerinde ve alt sürümlerinde Windows 10 çatısı altına toplama kararı almıştı. Window 7 ve Windows 8.1 sürümlerini kullanan kullanıcılara Windows 10’a 1 yıl ücretsiz geçme hakkı tanımış hatta korsan kullananlar bile Windows 10 ücretsiz geçiş yapabilirler diye bir açıklama yapmıştı.

Artık bu inisiyatifi kullanıcıların elinden almak isteyen Microsoft, yayınlayacağı güncelleme ile herkesi Windows 10 kullanmak zorunda bırakacak. Yani artık Windows 7 ve 8.1 sürümü kullanan kullanıcılar ilk güncellemesinde Windows 10 zorun olarak kurulacaktır diye açıklama yapmıştı.  Fakat güncellemeleri kapalı olan kullanıcılar tabiki de Windows’10 geçmemek için direnecektir fakat Microsoft uygulamaları sadece ama sadece Windows 10 da çalışır bir şekilde yaparsa maalesef herkes mecburen Windows 10 kullanmak zorunda kalacaktır.

Ayrıca Microsoft’un hedefi sadece bilgisayarlar değil Windows işletim sistemi ile çalışan tüm tablet ve telefonlarda Windows 10’a geçmek zorunda bırakılacak. Asıl hedefinin ise Microsoft’un başka bir sürüm çıkartmayacağı için tüm kullanıcıları tek bir işletim sistemi çatısı altında toplamak olduğudur. 

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER