Diğer

Google Chrome’un Bilmediğimiz Özellikleri

Google Chrome’un Bilmediğimiz Özellikleri

Google Chrome’un Bilmediğimiz Özellikleri

Google Chrome kullananların çok işine yarayan birkaç gizli özelliklerden haberimizde behsedeceğiz.

En fazla kullanıma ve kullanıcı sayısına sahip olan arama motoru chrome, herkesin bildiği gibi Google Dünyada ki yalnızca birkaç ülke dışında diğer bütün ülkelerde en çok kullanılan arama motoru olma ünvanı elinde olan Google, bundan 8 yıl önce yani 2008 tarihinde Google Chrome’u kullanıma çıkarmıştı. Chrome’un kullanıma çıkmasıyla beraber artık sadece arama motoruna değil, bunun yanında internet tarayıcısına da sahip olan Google, bu sektördeki varlığını biraz daha büyüttü. Şimdi Google Chrome milyonlarca kullanıcısıyla ve bu kullanıcıların çoğu, bu tarayıcının nasıl kullanılabileceğini tam olarak bilmemekte. Teknoif' in bu haberinde Chrome’un ayarlarına tam olarak hakim olamayan okurlarımız için bazı özelliklerin nasıl değiştirilebileceğini göstereceğiz.

 

Google Chrome tarayıcısının neredeyse tüm ayarlarına flags kısmından ulaşabilirsiniz. Chrome’da yeni bir sayfa açarak 'chrome://flags' adresini arayın. Birçok özelliğin bulunduğu bir sayfa çıkacak ve bu sayfada yapabileceklerinizden bazıları şunlardır;

 

Chrome Otomatik Yazı Düzeltmeyi Açma: Chrome'da yaptığınız yazım yanlışlarının kendiliğinden düzeltilmesini açıp kapatmak için bu ayarı deneyebilirsiniz

 

İndirmeleri Devam Ettirme Özelliği: Bu özelliği kullanarak Chrome’da yapılan indirmeleri daha sonra devam ettirmek için durdurabilirsiniz ve sonra tekrar başlatabilmek mümkün. Yüksek boyutlu dosyaların indirilmesi konusuyla ilgili son derece işe yarar bu özellik, dosyaların indirilmesinde hatalar oluşturabilir.

 

Otomatik Chrome Şifre Oluşturması: Bir hesap açarken aklınızda bir şifre yoksa bu opsiyonu aktif ettikten sonra şifre oluşturma kısmında kenarda çıkan anahtar sembolüne tıklayarak özelliği kullanabilirsiniz.

 

Hızlı Bir Şekilde Pencere ve Sekme Kapat: Bu seçenekle Chrome, kapatmaya çalıştığınız sekmeleri veya penceleri son yüklemeler yapılmadan kapatmaktadır. Güvenliğinizi konusu ile ilgili son derece etkili olabilen bu özellik, günlük kullanımda sırasında yaşanabilecek hatalarda moralinizi bozabilir.

 

Parolaları Otomatik Olarak Kaydetme Özelliği: Oldukça açık olan bu seçenek vasıtası ile Google Chrome, bize sormadan şifreleri otomatik kaydedebiliyor.

 

[Bilmediğiniz veya emin olmadığınız seçenekler ile oynamamanızı kesinlikle önermiyoruz]

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER