Diğer

Google dan İddialı Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Google dan İddialı Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Google dan İddialı Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Google ilk defa 2014 yılında dünyaya tanıttığı I/O etkinliğinde ön plana çıkan sanal gerçeklik gözlüğünde yeni bir devir açıyor. CardBoard teknolojisinde iddialı daha gerçekçi sanal gerçeklik gözlüğü çıkartacağına dair financial times da  dedikodusu döndü.

Çok basit bir şekilde tasarlanabilen cardboard çok uygun fiyatla kullanıcıya sunulmuştu. Bu seferde ise Google çok gizlilikle yürüttüğü projesinin olduğunu iddia eden habere göre donanım ve malzeme kalitesinde çıtayı bir hayli yükselttiği öne sürüldü. Haberin detaylarında Google VR gözlük yada başlık tamamıyla plastik bir gövdeye sahip olacaktır denildi. Bu sanal gerçeklik gözlüğü samsung’un geliştiricileri tarafından çıkarılan Gear VR gözlüğüne de tasarım konusunda benzeyeceği düşünülüyor.

 

Youtube ise yayınladığı 360 derecelik sanal gerçeklik videoları ile Google VR’nin en başlı içerik sağlayıcılarından olacak. Ayrıca Google bu ürün için özel bir android sürümde geliştirmeye başlamış.  Google bu ürünü açık kaynaklı yaptığı için daha fazla içerik sağlamak isteyenlerinde önünü açmış oluyor.

Bu ürünün tam çıkacağı netlik kazanmasa da haberin detaylarına göre Google’ın bir sonraki I/O konferansında yani 18 mayıs 20016 yılında kullanıcılara duyuracağı söyleniyor. Sanal gerçeklik gözlüğünün de çıkış tarihi tam belli olmamakla birlikte eylül-ekim gibi olacağı düşünülüyor.

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER