Yaşam

Bedava İnternet Dönemi

Bedava İnternet Dönemi

Facebook ve Google daha önce başlattığı yoksul ülkelerde internet etkinliğinin bir benzerini de bizim ülkemizde yapılacağını Aile ve Sosyal Politikalar bakanı Sema Ramazanoğlu haftaya uygulanıp dağıtılacağını açıkladı.

Facebook ve Google daha önce  başlattığı yoksul ülkelerde internet etkinliğinin bir benzerini de bizim ülkemizde yapılacağını Aile ve Sosyal Politikalar bakanı Sema Ramazanoğlu haftaya uygulanıp dağıtılacağını açıkladı.

Bu konu hakkında bilgi veren Sayın Ramazanoğlu şunları söyledi;

Okullarda tabletlerini kullanan evlatlarımız, evlerinde internet internet paketi olmadığı için bu hizmetten faydalanmak adına başka mekanlara gitmek zorunda kalıyorlar. -ruhsatlı internet kafeleri tenzih ederek söylüyorum- Fakat çocuklar, ‘yalnızca internet olduğu’ gerekçesiyle gittikleri mekanlarda birçok tehlike ve tehditle karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu minvalde hükümetimizin ilk icraatlarından bir tanesi, yoksul ailelere ücretsiz internet paketleri sunmak olacak. Yaptığımız araştırmalar sonucu yoksul aileleri tespit ettik, önümüzdeki haftadan itibaren bu ailelere internet vermeye başlayacağız

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER