Oyun İncelemeleri

Gemini: Heroes Reborn Oyun İncelemesi

Gemini: Heroes Reborn Oyun İncelemesi

İnsanların güce olan merakı, bu zamana kadar birçok farklı yapımda konu oldu. Çizgi romanlar, filmler, diziler, çizgi filmler ve tabi ki video oyunlarında bu konuyla çoğu zaman karşılaşıyoruz.

İnsanların güce olan merakı, bu zamana kadar birçok farklı yapımda konu oldu. Çizgi romanlar, filmler, diziler, çizgi filmler ve tabi ki video oyunlarında bu konuyla çoğu zaman karşılaşıyoruz. Bunlardan bazıları akılda kalan bir izlenim bırakırken bazıları da tozlu raflar arasında kaybolmaya bırakılıyor.

 

Akılda kalan bir etki bırakan yapımlardan bir tanesi de 2006 senesinde başlayan Heroes dizisiydi. Biraz son sezonda senaryo karışsa da hikaye ve sunumu Heroes'u özel kılarak diğerlerinden ayırıyordu.  Heroes Reborn'un sonuna geldiği bu zamanlarda karşımıza çıkan Gemini: Heroes Reborn da hikayenin video oyunlarında ilerletilebileceğini gösteriyor.

 

Yeni oyun Gemini Heroes Reborn, dizinin merkezinde geçen ve bazı istisna anları dışında tam olarak dizi ile alakası olmayan bir oyun. 20 yaşlarındaki Cassandra adlı bir karakteri yönettiğimiz oyuna, harabe bir yerde başlamaktayız. Hemen sonra işler karışıyor ve güçlerini keşfeden bir karakter haline geliyoruz. Oyunun bu ilerleyişi basit olsa da bunu bir nevi merak unsuruyla kapatmayı başarıyor. Çünkü ilerleyen oyun safhalarında bulduğunuz ipuçları ve yeni diğer karakterlerin ortaya çıkmasıyla hikayenin nereye gideceği de ister istemez merak uyandırıyor.

 

Video oyunu genelde özel güçler üzerine odaklanmış şekilde. Oynadığımız karakterimizin tırmanma ve zıplama gibi güçleri bulunuyor. Bizde bulunan güçlerle bu özelliklerimizi birleştirerek platform etkenlerini geçmeye uğraşıyoruz. İşte bu şekilde ilerlerken küçük bulmacalar veya 'burayı nasıl geçerim?' şeklinde, biraz da olsa kafa yoracağınız platform öğelerini oyunda bulabilirsiniz. Platform öğelerini daha fazla anlatmadan karakterimizde bulunan özel güçleri dile getirelim.

 

Karakterimizin en dikkat çekici gücü mekan ve zaman arasında sıçrama yapabiliyor olması. Fakat bu özelliği sadece bellirli ortam ve zamanlarda kullanabiliyoruz. Geçmişe baktığımızda bu harabe oyun alanının eski halini görebiliyor ve oradaki olaylara müdahale edebiliyorsunuz. Ama bu sıçrama sadece oyun alanındaki uygun olan yerlerde yapılabiliyor. Kısacası geçmişe sıçrama yaptığınızda eğer olduğunuz mekanın şimdiki zamanında moloz yığını var ise o noktaya tekrar geri sıçrayamıyorsunuz. Sıçrama özelliği oyunda en fazla kullanacağınız özelliklerden bir tanesidir.

 

Sonuç olarak Gemini: Heroes Reborn, Psi-Ops oyunundan sonra özlenen süper güç kullanma arzusunu belki de en iyi şekilde oyuncuya ifade eden yapımlardan bir tanesidir. Oyunu oynarken biraz keyif alıyorsunuz Fakat ilerledikçe çok daha iyisi olabilirmiş arzusu oluşmaya başlıyor. Gemini: Heroes Reborn aksayan dinamikleri ve yapay zeka problemine rağmen uygun fiyatıyla bu türü seven oyuncuları tatmin edecektir.

 

 

GEMINI: HEROES REBORN

GEMINI: HEROES REBORN

Gemini: Heroes Reborn Oyun İncelemesi

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER