Ürün İncelemeleri

iPhone 7 Fiyatı ve Özellikleri ne olacak?

iPhone 7 Fiyatı ve Özellikleri ne olacak?

İphone 7 nin tüm detaylarını bir araya derledik. iPhone 7 ne zaman tanıtıma çıkacak? İphone 7 nin fiyatı ve özellikleri ne olacak? İşte beklenen iPhone 7 !

İphone 7 nin tüm detaylarını bir araya derledik. iPhone 7 ne zaman tanıtıma çıkacak? İphone 7 nin fiyatı ve özellikleri ne olacak? İşte beklenen iPhone 7 ! Apple’ın bu sene içinde tanıtması beklenen iPhone 7 sürümü hakkında birçok şey söyleniyor. iPhone 7’nin ne gibi özellikler ile geleceğini, fiyat etiketinin ne olacağını ve ne zaman tanıtılacağına yönelik onlarca iddia ortaya atılıyor.

Biz de sizler için bu haberimizde iPhone 7 için tüm bilinen ve muhtemel gerçekleşecek olan iddiaları derledik.

 

iPhone 7 tanıtım tarihi belli mi ?

iPhone 7 her iPhone serisinde yapıldığı gibi Eylül ayında tanıtılacak. iOS 10 yada yeni bir yapılandırılmaya gidilmesi halinde iOS X işletim sistemiyle aynı anda tanıtıma çıkacak olan iPhone 7, Eylül ayında gösterime çıkmasından sonra Kasım ayı içerisinde satışa sunulması beklenmekte.

iPhone 7 fiyatı ne olacak ?

Apple, iPhone 6s Plus ve iPhone 6s modellerini merkezi Amerika’da 649 dolar ile başlayan fiyat etiketiyle satışa çıkarmıştı. iPhone 6s Plus 16 GB 749 dolar iken iPhone 6s 16 GB modeli 649 dolara Apple Store’da satılmakta. Peki, yeni model iPhone 7 fiyatı ne kadar olacak?

iPhone 7'nin fiyatı konusunda çok farklı teoriler bulunuyor. Eğer ki Apple, 16 GB baz modelinden vazgeçerse, iPhone 7 baz modelinin depolama birimi 64 GB olacak. Yani depolama biriminin artması doğalayısıyla fiyatları arttıracak.

Bu düşüncede iPhone 7 Plus fiyatı 849 dolar, iPhone 7 fiyatı ise 749 dolar olması bekleniyor. Apple’ın rakiplerine karşı asla fiyat konusunda taviz vermemesi, iPhone 7’nin kolay ulaşılma ihtimalini azaltıyor. Fakat Apple bu fiyatlarla iPhone 7’yi satışa çıkarırsa işi biraz zorlaşacak.

iPhone 7 özellikleri ne olacak?

Apple, önceki 6 serisi gibi devam ettirecek ve iPhone 7 iki farklı ekran boyutu ile üretilecek.

iPhone 7: 4.7 inç bir ekran ile gelecekken iPhone 7 Plus, 5.5 inç olan bir ekranı bulunduracak. Fakat ekranların çözünürlükleri hakkında bir şey söylemek yanlış olur. Ama Apple’ın iPhone 7 Plus modeliyle 2K çözünürlüğe geçmesini bekleniyor. Bu düşünceye göre iPhone 7’nin ekran çözünürlüğü ise Full HD olması muhtemel.

iPhone 7 modellerinde çift çekirdekli yada çok küçük bir ihtimal olarak üç çekirdekli Apple A10 yonga seti, PowerVR 8 serisi grafik ve 2 GB RAM bulundurması muhtemel.

iPhone 7 Fiyatı ve Özellikleri ne olacak?

iPhone 7'nin kamerası nasıl olacak?

iPhone 7'nin kamerasında ise Megapiksel açısından bir değişiklik olacağı düşünülmüyor.

Apple, iPhone 7 ile 12 Megapiksel arka kamerayla devam eder ama bu kameranın sensöründe, diyafram değerinde ve piksel yoğunluğunda büyük değişiklikler bekleniyor.

apple iPhone 7'nin ön kamerası ise 5 Megapiksel olabilir. iPhone 7 video konusunda 30 FPS hızında 4K çözünürlüğü destekleyebilecek.

Çok düşük bir ihtimal olarak görülsede iPhone 7’nin 60 FPS hızdaki 4K video çekebileceği düşünülüyor.

Yeni öğrendiğimiz bilgilerede iPhone 7 Plus 2 adet kamera ile gelecek. Bu kamera 3 kata kadar optik zoom özelliğini bulunduracak.

 

iPhone 7 ile 3.5mm klasik kulaklık çıkışı sona eriyor!

iPhone 7 modeli hakkında gelen son sızıntılara göre 3.5mm kulaklık girişi artık olmayacak. iPhone 7 müzik olayında büyük bir atılım yapıyor ve 24 Bit Hi-Res çözünürlüğe geçmeyi düşünerek güçlü bir DAC kullanıp ses çıkışını Lightning girişinden alacak.

 

 

iPhone 7

iPhone 7 Release Date Rumor: Sept. 6 2016 Launch Leaked

 

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER