Mobil Oyunlar

Ski Safari Oyun İncelemesi

Ski Safari Oyun İncelemesi

Sahibi Defiant Development olan Ski Safari, neredeyse şimdiye kadar gördüğüm oyunlar arasında en zevklisi hemde kolayı olduğunu söyleyebilirim.

Sahibi Defiant Development olan Ski Safari, neredeyse şimdiye kadar gördüğüm oyunlar arasında en zevklisi hemde kolayı olduğunu söyleyebilirim.

Temple Run stilinde fakat konsepti biraz farklı olan bu oyunun oynanması da beklemediğiniz kadar basit. oyuna ilk girdiğimizde ekranında ' SKI ' butonuna dokunarak oyuna başlayabiliyoruz.

 

Oyun başladığında evde uyumakta olan karakterimiz, birden çığ tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor ve can havliyle evden kayak takımlarıyla kaçıyor. Karşımıza çıkan engellerin üzerinden atlamak için ekrana dokunmamız yeterlidir. Dokunduğunuz süreyi ne kadar uzun tutarsanız, karakterimiz de takla atma için bir hayli uğraş veriyor. Fakat dikkat! Mesafenin kıs olduğu atlayışlarında takla atmak, karın içinde gömülmenize neden olabilir.

 

Sağ yukarda bulunan skor tablosu ve tam ortasında ' x12 – x2 ' gibi puanı arttıran multipler bulunmakta. Bu oyunda ilerledikçe altın toplamamız gerekmekte. Toplanan altınlar ile karakterimize yeni bir kayak takımı, giysi, hızlandırıcılar, yeni bir kar motoru, otomatik altın toplayıcı, yeni bölümler ve daha birçok özellik satın almanıza yarıyor. tabi ki altın toplamak o kadar da kolay değil. Mesela 5 aydır oynanmasına rağmen 20.000 altın ile açılan bölüme zor ulaşılıyor. Ama bunun bir diğer nedeni ise altınları başka özelliklere veriyor olmamızdır :)

 

Yeni açtığımız bölümler ile beraber karakterimize yardımcı olan hayvanlarımız da değişiyor. İlk başladığımız bölümde penguenleri kullanıyoruz. Farklı bir haritalarda ise, haritaya göre: Kartal, Geyik, Kar Aslanı, Yeti bize eşlik etmektedir. Kar motoru da oyun içinde ilerledikçe uğradığımız evlerde bizi beklemekte. Elbette kar motorunu kazanmak da basit değil, zira motor bir hayli hızlı gitmekte ve çok az sayıda oyun içinde bulunmaktadır.

Ski Safari Oyun İncelemesi

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER