Oyun İncelemeleri

Gravity Rush Remastered PC Oyun İncelemesi

Gravity Rush Remastered PC Oyun İncelemesi

Gravity Rush Remastered PC Oyun İncelemesi

2012 senesinde piyasaya sürülen PS Vita, beklentilerimizi karşılayamamıştı. Persona 4 Golden, Dragon's Crown, Danganronpa: Trigger Happy Havoc, Freedom Wars gibi oyunlar PS Vita'nın etkili oyunları olarak görülüyor olsa da, Sony'nin beklediği ilgiyi göremedi. PS Vita'nın bu 'başarısız' dönemi içerisinde, çıkışı Japonya bir oyun görülmedi ve PS Vita'da gömülü kaldı. Japonya'da 'Gravity Daze' diye bilinen, Gravity Rush'ın benzersiz dünyasına adım atacağız.

 

Bluepoint Games PlayStation 4 için yaptığı Gravity Rush, PS Vita ya özel olarak üretilmişti. Sahibi Sony Computer Entertainment'ın piyasaya çıkardığı Gravity Rush, oyun severleri Kat isimli ana karakterimizin eşsiz dünyasına götürüyor. Hekseville adlı, gökyüzünde olan bir şehirde başlayan hikaye, hafızasını kaybetmiş olan ve neden Hekseville'de olduğunu bilmeyen Kat ile başlamaktadır. Olanlar hakkında ve kendisi hakkında hiçbir şey hatırlamayan Kat, gizemli bir kedi ile karşılaşır ve bu kediyi takip etmeye başlar. Kat bu gizemli kediye yaklaştığı an, yerçekimini istediği gibi kontrol edebildiğini keşfeder ve yeni güçler kazanmaya başlar. Kat güçlerini kazandığı anda Hekseville, yerçekimi fırtınası adı verilen bir olayın ortasında kalır ve bu fırtınalardan Nevi isminde canavarlar ortaya çıkar. Kendisini Hekseville şehrini korumaya, kendi hatırlamadığı kimliğini bulmaya ve kendindeki gücü gibi yerçekimini kontrol eden bir kişiyi keşfetmeye adayan Kat in macerası böylece başlıyor.

 

Gravity Rush 2 Coming to North America on PS4 – PlayStation.Blog

Gravity Rush 2 Coming to North America on PS4 – PlayStation.Blog

Gravity Rush'ın en garip tarafı, isminden de anlayabileceğimiz üzere yerçekimini istediğimiz şekilde değiştirebilmesidir. Yerçekimini basitce kontrol edebildiğimiz Gravity Rush'da yüksek duvarlarda yürüyebilir, Hekseville şehrinin üstünde uçabilir ve hatta Nevi'lere karşı savaşabiliriz. Şaşırtıcı bir biçimde dünyası olan ve açık dünya video oyunu olan Gravity Rush, bize özgürlüğü gökyüzünde yer çekimi olmadan hissettirmekte.

 

Tıpkı ana karakterimiz Kat'e benzer, ilk başlarda biz de Hekseville'de biraz yabancılık duygusuna kapılıyoruz. Yaşayan ve aynı zamanda farklı bir atmosfere sahip olan Hekseville de ki halk ile konuşabilir, yaşanılan olaylar hakkında birşeyler öğrenebilirsiniz, hatta görevlerimiz hakkında ipucu bile bulabiliyoruz. Bir PS Vita oyununa kıyasla gayet büyük bir haritası olan Gravity Rush'ın, bize hem hikaye hakkında bilgi veren ana görevleri, hem de yapılabilir yan görevleri bulunuyor.

 

Yerçekimini kontrol etme gücüne sahip Kat, Hekseville'de istediği gibi gezinebiliyor. İster havada süzülerek, isterse de yürüyerek macerasında ilerleyen ana karakter Kat, ilk önce havada süzülerken yerçekiminin merkez noktasına karar vermekte. Karar verdiği noktaya doğru hızlıca süzülerek giden Kat, yine havada yeni odak noktasını seçebiliyor, böylece devamlı havada kalarak Hekseville şehrinde dolaşabiliyorsunuz.

 

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER