Diğer

Yeni Sanal Gerçeklik Gözlüğü Google VR !

Yeni Sanal Gerçeklik Gözlüğü Google VR !

İki sene önce düşük fiyatlı CardBoard sanal gerçeklik gözlüğünün duyurusunda bulunan Google, bu kez daha iddialı bir başlık ile hazırlanıyor.

İki sene önce düşük fiyatlı CardBoard sanal gerçeklik gözlüğünün duyurusunda bulunan Google, bu kez daha iddialı bir başlık ile hazırlanıyor2014 senesinde düzenlenen Google I/O etkinliğinde düşük fiyatlı CardBoard sanal gerçeklik gözlüğünü teknoloji dünyasına katan Google, Financial Times da çıkan habere göre bu kez daha iddialı bir sanal gerçeklik gözlüğü için hazırlanıyor.

 

Lensler ve artondan oluşan CardBoard sanal gerçeklik olayındaki en ucuz gözlük buluşlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Google’ın gizliden gizliye hazırlıklarını sürdürmeye devam ettiği yeni gözlük ise hem malzeme kalitesi hem de donanım anlamında çıtayı bir hayli yükseklere taşıyor. Haberin iddiasına göre Google VR gözlük veya başlık plastik bir gövdesi bulunacak . Geliştirme tasarım noktasında Samsung’un Oculus firması ile beraber geliştirilen Gear VR gözlüğünü hatırlatacak.

 

-Apple'ın sanal gerçeklik gözlüğü de satışına sunuldu

 

En büyük video platformu olan YouTube da bulunan 360 derecelik sanal gerçeklik videoları, Google VR’ın en başlıca içeriklerinden olacak gibi görünüyor. Bununla beraber Google, sanal gerçeklik gözlüğüne özel farklı bir Android sürümü geliştirmekte. Açık kaynak kodlu olması sayesinde gözlük için kısa sürede daha çok içerik üretilmesinin önü açılacak gibi görünüyor.

 

Çoğu Android cihazı destekleyecek olan Google VR, büyük ihtimalle bir sonraki Google I/O [18 Mayıs 2016] Konferası’nda duyurulması bekleniyor. Cihazın piyasaya sunulması da Nexus cihazlarında olduğu gibi eylül-ekim dönemini bulması bekleniyor.

 

 

Google Cardboard

Google Cardboard Offers All Smartphone Users A VR Experience

 

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER