Oyun Dünyası

Steam’de Türk Oyunu Zula !

Steam’de Türk Oyunu Zula !

İlk ve tek Türkiye yapımı olan MMOFPS oyunu Zula, kendisine Steam de yer alabilmek için destek bekliyor. Steam Greenlight oylaması başlatılan Zula’ya destek vermek için yazımızı okuyun.

İlk ve tek Türkiye yapımı olan MMOFPS oyunu Zula, kendisine Steam de yer alabilmek için destek bekliyor. Steam Greenlight oylaması başlatılan Zula’ya destek vermek için yazımızı okuyun.

Zula ismindeki MadByte Games’in geliştirdiği oyun, Lokum Games tarafınca yayınlanmakta. MMOFPS oyunu ilk ve tek Türk oyunu ünvanına sahip Zula, Steam üstünden de oynanabilmesi için ilk adımlarını attı.

Üzerinde durduğumuz gibi Türkiye’nin ilk MMOFPS oyunu olma ünvanına sahip Zula, oyunun içinde bulunan tamamı yerli olan haritalar ve %100 Türkçe dili ve içeriği ile Türk oyunseverlere sunulmuş ve aşırı beğeni almıştı.

zula demir

Türkiye’de düzenlenen çeşitli etkinliklerde kendisini gösteren Zula, Steam üstünden de oynanabilir olmak için Steam Greenlight’da yerini bile aldı. Oyunseverlerden gelen aşırı istekleri dikkate alan firma böyle bir adım attı. Steam’e kabul edildiği taktirde Zula hem Steam’den hemde masaüstünden oynanabilecek.

 Oyun içi alışveriş yapılır olacak

Steam, Zula’yı kabul ettiği taktirde Steam kullanıcıları Steam cüzdanlarında olan parayı oyun içinde alışveriş yapmak için harcayabilecek. Oyun şimdi olduğu gibi Steam’de de ücretsiz olarak sunulacak. Bu nedenle de oldukça büyük bir başarı yakaladığını söyleyebileceğimiz FPS türündeki bu oyun Türkiye’den ilham alınarak yapılmış haritaları ile özellikle gençler tarafından çok seviliyor bunun nedeni de artık oyunseverlerimizin farklı kültürlerden ve yabancı haritalardan sıkılmaları, Zula oynayan kişiye kendi mahallesinde çatışmaya giriyormuş gibi bir his oluşturduğu için oyunun fazlaca tutulduğunu söyleyebiliyoruz. Zula'nın Steam’e dahil olması da sahip olduğu oyuncularını daha da arttıracak bu sayede oyunu daha yüksek bir başarı çizgisine çıkaracaktır.

 

 

Türk Yapımı FPS Oyunu: Zula

Türk Yapımı FPS Oyunu: Zula - OYUN, Online Oyunlar

 

 

MadByte Games

MadByte Games | We Want You To Get Mad!

 

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER