Medya

Öğretmen atama sonuçları MEBBİS sistemi

Öğretmen atama sonuçları MEBBİS sistemi

İşte öğretmen atamalarının sonuçları ve MEBBİS sonuç sorgulama sayfası

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 30 bin öğretmen ataması saat 11.00 itibari ile yapılan toplantıda düzenlendi. MEBBİS ile öğretmen atamalarının sonuçları nasıl öğrenilir? İşte öğretmen atamalarının sonuçları ve MEBBİS sonuç sorgulama sayfası...

30 bin öğretmenin dört gözle beklediği önemli toplantı 11.00 de başladı. Bugün MEB.gov.tr adresinde Öğretmen atama sonuçları, MEBBİS atama sonuç sayfasında erişime sunuldu. MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılır peki? MEBBİS sisteminde öğretmen atama sonuçları nasıl öğrenilir? Milli eğitim Bakanlığı'ınca yapılan Mebbis modülü sayesinde hem öğretmenler başvuru işlemlerini hem de öğrenciler sınav sorgulama işlemlerini basitce gerçekleştiriyorlar.

MEBBİS öğretmen giriş sayfası ayrıntıları haberimizde. Milli Eğitim Bakanlığı'nın Bilişim Sistemleri (MEBBİS) sayesinde öğretmenler ve öğrenciler kişisel sayfalarına giriş yaparak sınav ve başvuru ile ilgili işlemleri kolaylıkla yapabiliyorlar.

Dört gözle 2016 öğretmen atamalarını bekleyen öğretmenler bu günlerde Mebbis sistemini kullanmakta. Mebbis girişi yapıp Mebbis ekranından atama sonuçlarını görebilecekler.

MEBBİS SİSTEMİNE NASIL GİRİLİR?

MEBBİS'e giriş yapabilmek için mebbis.meb.gov.tr adresine girilmesi gerekmektedir. Bu sayfada sizin için belirlenen olan kullanıcı adı, güvenlik kodunu ve şifreyi yazarak basitce MEBBİS anasayfasına girilebiliyor. Eğer MEBBİS'e giriş yapmak istiyorsanız, aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.


MEBBİS öğretmen girişi için tıklayınız

MEBBİS öğrenci girişi için tıklayınız

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER