Medya

Lada Vesta Fiyatı - özellikleri ve Çıkış Tarihi

Lada Vesta Fiyatı - özellikleri ve Çıkış Tarihi

Lada Vesta ne zaman çıkıyor? Bütün detayları ve teknik özellikleri ile haberimizde. Rusya’nın büyük otomotiv markalası Lada, 2015 senesi ile beraber Türkiye pazarına tekrar giriş yapmak için

Lada Vesta ne zaman çıkıyor? Bütün detayları ve teknik özellikleri ile haberimizde. Rusya’nın büyük otomotiv markalası Lada, 2015 senesi ile beraber Türkiye pazarına tekrar giriş yapmak için hazırlıklarını sürdürüyor.

 

Peki Lada Vesta piyasaya ne zaman çıkıyor?

 

Lada Vesta üretimini Rus otomobil şirketi AvtoVaz üstlendi ve 2015 senesini yeniden doğum senesi olarak belirtti.2014 senesinde Moskova’da yapılan fuarda tanıtılan 2015 Lada Vesta’nın test sürüşleri de bitmek üzere.Testlerin bitmesinden sonra yaz döneminde seri üretimine başlanacak olan 2015 Lada Vesta'nın Rusya da satış fiyatı 6100 dolar olarak duyuruldu.

 

TÜRKİYE’DE LADA VESTA

 

Türkiye piyasasında da satışa çıkacak olan 2015 Lada Vesta, satışa çıktığı tarihteki kur değişimi göz  önünde bulundurularak ve vergilerle birlikte 25 bin ile 30 bin TL arasında bir fiyatı olması düşünülüyor.

 

1.4 litrelik turbo motoru bulunan 2015 Lada Vesta,100 beygir gücünde olacak.

 

Lada Vesta Türkiye Satış Fiyatı Ne Kadar?

 

Vesta modeline 76 milyon dolar yatırım yapmış olan AvtoVaz, test araçlarını bir kaç hafta içinde bitirecek. Eylül ayında tanıtıma çıkacak araç 2016 senesi başında Türkiye’de yollarda olacak.

 

Lada-Vesta-Xray-1.jpg

 

 

Vesta, Priora’nın yerini alacak. Test nedeniyle gönderildiği Almanya’da da denge ve ABS testlerinde de başarılı oldu. İlk olarak hatchback tipi üretilecek daha sonra sedan versiyonları için üretime başlanacak.

 

Sahibinden Lada Vesta SIFIR araba [25 Bin TL] en fazla aranan otomobil oldu.

 

Yine Lada’nın başka bir projesi olan Xray Cross ise 7500 USD den fiyatları ile piyasaya sürülecek. AvtoVaz, Renault ve Nissan firmalarının tecrübelerini birleştirerek yapılacak Xray modeli Duster ve Sandero modellerini andıracak.

 

Koltuklarda, tüm camlarda, aynalarda ve direksiyonda ısıtma sistemi, sürücü koltuğu yükseklik ayarı gibi özellikleri bulunduran arabanın, Lada'nın 100 hp 1.4 litrelik benzinli motoru ile yollara çıkması düşünülüyor.

Lada Vesta

Lada Vesta - Sayfa 1 - Galeri - Otomobil - 10 Şubat 2016 Çarşamba

 

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER