Medya

20.000 FBI Ajanının Kimliği Ortada!

20.000 FBI Ajanının Kimliği Ortada!

Bir hacker tarafından 20bin FBI Ajanı ve 9bin İç Güvenlik Bakanlığı çalışanlarına ait bilgilerin hackerler tarafından

FBI Ajanı tam 20.000 kişinin bilgileri açığa çıktı!

 

Bir hacker tarafından 20bin FBI Ajanı ve 9bin İç Güvenlik Bakanlığı çalışanlarına ait bilgilerin hackerler tarafından çalındığı bilgisini duyurulmuştu. Açıklamanın yapıldığı gün İç Güvenlik Bakanlığına ait 9bin kişilik çalışan listesi ile diğer gün 20bin FBI Ajanı'nın bilgilerinin bulunduğu liste bir hacker tarafınca paylaşıldı.

 

Twitter üstünden hackerin yaptığı paylaşımda anlamı Özgür Filistin olan #FreePalestine hastagi gözleri üzerine çekti. Mesajın başında 'Long Live Palestine, Long Live Gaza' yani anlamı 'Çok Yaşa Filistin, Çok Yaşa Gazze' bulunuyor.

 

FBI bu olay için herhangi bir açıklama yapmadı fakat Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı sözcüsü Peter Carr bu olayın incelendiğini şimdilik hassas bilgiler bulundurmadığını duyurdu. Bildirinin Adalet Bakanlığı tarafınca yapılma sebebini ise hackerın saldırıyı Adalet Bakanlığı portalı üstünden yapmasıdır.

 

Bunların dışında The Guardian'ın yapmış olduğu habere göre listenin tarihinin eski olduğu, listedeki kişilerin şimdi çalışmadığı bildiriliyor.

 

 

Former FBI Anthrax Investigator Files Lawsuit Claiming ...

 

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER