Medya

Kayseri de Tıbbi Genetik ve Klinik Uygulamaları Kongresi başladı

Kayseri de Tıbbi Genetik ve Klinik Uygulamaları Kongresi başladı

Gevher Nesibe Tıp Günleri 2016 da Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinin katkıları ile Tıbbi Genetik ve Klinik Uygulamaları Kongresi başlamış bulunmakta

Gevher Nesibe Tıp Günleri 2016' da Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin katkıları ile 'Tıbbi Genetik ve Klinik Uygulamaları Kongresi' başlamış bulunmakta.

 

Avrupa Biyoteknoloji Derneği Başkanı ve ERÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Ana Bilim Dalı başkanı Prof. Dr. Munis Dündar, Kayseri de bulunan Sabancı Kültür Sitesi Konferans Salonu'ndaki kongre ile ilgili olarak AA muhabirine yaptığı röportajda, Gevher Nesibe Tıp Günleri kapsamda bu sene 'tıbbi genetik' konusunun ele alınacağını belirtti.

 

Türkiye'den ve Yurt dışından önemli bilim adamlarını Tıbbi Genetik ve Klinik Uygulamaları Kongresi ile ağırladıklarını belirten Dündar, 'Kongrede çok önemli konular bulunuyor. Ben de bir genetikçi olarak bu şekilde anlamlı bir etkinlikği çağımızın önemli bir konusunu Erciyes Üniversitesi ev sahipliğinde yapılmasından büyük onur ve gurur duymaktayım' diye konuştu.

 

Kongrenin 3 gün devam edeceğini vurgulayan Dündar, 'Türkiye'nin 50 üniversitesinin bir araya gelerek oluşturulan bir etkinlik. Bu etkinlikte önemli bilim adamları Kayseri'de öğrencilere yol göstermekte ve bilimsel araştırmalarını paylaşmakta. Genç bilim adamları da buralardan örnek alarak daha önemli, çağa uygun olan araştırma potansiyellerini ortaya koyuyorlar' diye konuştu.

 

Tıbbi Genetik ve Klinik Uygulamaları Kongresi ...

Tıbbi Genetik ve Klinik Uygulamaları Kongresi ...

 

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER