Medya

Elektrikli Süper Araba Tomahawk Yolda!

Elektrikli Süper Araba Tomahawk Yolda!

Merkezi Kanada olan otomotiv şirketi Dubuc Motors önümüzdeki yıl tam elektrikli süper otomobil üretmeyi amaçlıyor

Merkezi Kanada olan otomotiv şirketi Dubuc Motors, önümüzdeki yıl tam elektrikli otomobil üretmeyi amaçlıyor.

 

Dubuc Motos, 2013 yılında Amerikan yapımı Chevrolet Corvette motorunun konulduğu Tomahawk modelini resmi olarak duyurmuştu. Süper spor otomobil olarak duyurulan bu araç özellikle Kuzey Amerika’da büyük ilgi çekmişti. Slash Gear'ın düşüncesine göre bu alanda ümitleri tükenen Dubuc, elektrikli araç üretimine girerek, yeni gelişmekte olan bu alanda kendine pay edinmeyi hedefliyor.

 

480 km menzil ve 3 saniyede 0-100 !

 

Yeni araç Tomahawk modeli spor görüntüsünü korumayı düşünüyor ama şimdiki 2 koltuklu modelinden farklı olarak 4 koltuk bulunduracak. Dubuc, bunun yanında aracın arka ve önüne yerleştirmeyi düşündüğü elektrikli motorlar ile 4×4 yani 4 çeker sürüş hedefliyor.

Üretici firmanın resmi sitesinden duyurulan açıklamada yeni Tomahawk’ın en fazla hızının saatte 250 km ile sınırlandırmayı planlıyor. Ama bu sınır performanstan vazgeçileceği anlamına elbette gelmiyor. Hedeflenen 0-100 performansı 3 saniyedir. Otomobilin tam dolu bataryası ile neredeyse 480 km menzilinin olacağı planlanıyor ki bu rakamlar Tesla Model S’in neredeyse aynısıdır.

 

2017′de satışa çıkacak

 

Dubuc Tomahawk satış fiyatı $110,000 olarak düşünülüyor. 2017 yılında piyasaya sunulacak araca ilk sahip olmak isteyen kişilerin $5000 depozito ücretini ödemesi gerekmektedir.

Tomahawk Supercar Kitcar

Tomahawk Supercar Kitcar | Ebay

 

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER