Medya

Google patronundan avrupa komitesine güldüren cevap

Google patronundan avrupa komitesine güldüren cevap

2006 ve 2011 yıllarında 18 milyar dolar para kazandığı ve 16 milyon dolarlık bir vergi borcu ödediğine dair suçlanmıştı.

Google geçmişte ki sicilinde vergi borçlarından dolayı pekte temiz bir firma olmaması  yüzünden 2006 ve 2011 yıllarında 18 milyar dolar para kazandığı ve 16 milyon dolarlık bir vergi borcu ödediğine dair suçlanmıştı. Google’ın Avrupa ayağındaki sorumlu kişi Matt Brittin, bakanların yer aldığı bir salonda kamu hesapları komitesi tarafından resmen sorguya çekildi.

Bu esnada komite başkanı Meg Hillier tarafından sorulan soruya cevap veren Matt Brittin salonda bazı kesimleri güldürdü. Matt’ın Ne kadar maaş alıyorsun sorusuna verdiği cevap ise; Eğer burada ki kişiler için bu önemliyse ben size söylerim fakat ne kadar maaş aldığımı sizlere tam olarak açıklayamıyorum. Çünkü bende tam olarak ne kadar maaş aldığımı bilmiyorum. Dedi.

Ortam da gülücükler uçuşurken, başkan hillier sert bir üslupla ; Ne kadar maaş aldığınızı bilmiyor musunuz Bay Brittin? Dışarıda vergi verenler, bileşenlerimiz oldukça öfkeli; Herhalde onlar sizin yaşadığınız dünyadan başka bir yerde yaşıyor ki siz daha ne kadar maaş aldığınızı bize söylemek istemiyorsunuz. Dedi. Bunun üzerine ise Google patronu Brittin; İnsanların yalnızca %3 vergi verdiğimiz yönündeki haberler için öfkelenmelerini anlıyorum, ancak bu doğru değil bizler %20 veri ödüyoruz.  Dedi.

Brittin google patronu

Yine maaşını söylememesine rağmen sonucun ne olduğu belli olmamasına rağmen birde böyle küstahça konuşması Türkiye de hakim karşısında böyle denilmesi halinde müebbet habis cezası alacağını hepimiz biliyoruz. 

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER