IOS

Applenın başı dertte

Applenın başı dertte

Günümüzde Teknolojinin hat Safalarına ulaşan ve teknoloji üreten Apple biraz tökezledi ve bu türden davalarla başı belaya gitmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız bir makale de Apple’ın en önemli problemi olan Error 53 hatası ile ilgi paylaşımda bulunmuştuk. Ve bu makalede Error 53 hatasının binlerce Iphone nu kullanılamaz hale getirdiğini anlatmıştık.

Şimdi ise aldığımız bir habere göre bazı Apple kullanıcıları tarafından Cihazlarının Error 53 Tamamıyla çökmesi nedeniyle Apple’ı mahkemeye verdiğidir. Kullanıcıların toplu açtığı davalar işleme konuldu ve ilk adım atılmış oldu.

Günümüzde Teknolojinin hat Safalarına ulaşan ve teknoloji üreten Apple biraz tökezledi ve bu türden davalarla başı belaya gitmeye başladı.  Apple kullanıcıları aldıkları cihazdan memnun kalsa da kısa bir süre sonra hatalar ve arızalar nedeniyle cihazlarından nefret eder oluyorlar. İşletim sisteminden tutun arızası ve yeni çıkartığı Itunes gibi buluşlarda bencilik edip kendine has dünya yaratmaya çalışması Iphone’nun sürekli arızalar meydana gelmesine ve yazılımsal çökmelere neden olduğunu görüyoruz.

apple error 53 hatası yüzünden 5 milyon dolar ödeyebilir

Bu sefer ki davada ise bir işletim sistemi güncellemesi esnasında Cihazlarının birden error 53 hatası alıp kapanmasına ve kullanılamaz hale gelmesi kullanıcıları bayağı sinirlendirmiş olmalı ki toplu dava açma yoluna gittiler. Tüm cabalarına rağmen düzeltilemeyen hata yüzünden çılgına dönen kullanıcılara Apple dan bir açıklama gelmesiyle durumun neden bu şekilde olduğunu anlayabildiler.

Açıklamada Cihazların Apple çalışanı olmayan birisi tarafından eğer tamir edildiyse bu hatayı alırsınız. Cihazı tamir eden kişi veya işletim sistemi güncellemesi yapan kişi bu işlemleri yaparken yetkisiz olarak yapıyor. Kullanıcıları bu açıklama daha da sinirlendirmiş olacak ki bir hukuk firması olan PCVA apple’a dava açan ilk kuruluş oldu.

Ithunes apple davalık

Apple Error 53 hatasından dolayı dava açan firmanın nedenini şu şekilde belirtti. Aradan uzun zaman geçmesine rağmen bu sorunun çözülmemesi, apple’ın haksız kazanç yapmak için sadece kendi servislerinde incelemeler ve onarımlar yapılması olarak geçti. PCVA firması ise 5 milyon dolarlık davayı kazanırsa sadece bu error 53 hatası alan kullanıcılara ödeme yapacağını söyledi.

Arkadaşlar bana öyle geliyor ki Apple bu hata yüzünden yani error 53 hatası yüzünden bu dava sonuçlanınca bir çok kullanıcısını kaybedeceği ve birden gerilere düşeceği yönünde.  

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER