Buluşlar

Mars 2030 ile Marsı Gez

Mars 2030 ile Marsı Gez

kızıl gezegen olan marsa aynı gerçekmiş gibi seyahat edebiliyorsunuz.

Sanal gerçeklik uygulaması olan Mars 2030 olarak adlandırılan, mars araçlarından alınan gerçek veriler kullanılarak simülasyon haline getirilen cihaz ile kızıl gezegen olan marsa aynı gerçekmiş gibi seyahat edebiliyorsunuz.

Mars 2030 projesi

Sanal gerçeklik simülasyonu NASA, Fusion Media, MIT'den Space Systems Laboratory ve Take-Two Interactive tarafınca satın alınmadan önce Irrational Games için çalışan oyun geliştiricilerinin ortak bir çalışması ile geliştirilmekte. Uygulama, Unreal Engine 4 adlı oyun motorunu kullanacak ve bu oyun motoru, üç boyutlu 360 aşama içerik yaratabiliyor.

 

NASA, oyuncuların simülasyon deneyimlerinin kendilerini kariyer olarak astronotluğu takip edeceklerini ümit ediyor. NASA kıdemli bildirişim yöneticisi Erin Mahoney, daha çok firmanın insan uzay uçuşunu işlerinin temeli haline getirmesi ile uzay uçuşlarının daha yaygın olacağını düşündüklerini söylüyor. Ayrıca Mahoney, kişisel VR deneyimlerinin, bu kavramları gerçekliğe daha çok yaklaştıracağını düşündüğünün altını çiziyor.

 

"Mars 2030" sayesinde kullanıcılar direkt olarak Mars yüzeyinde yürüme, Mars enstrumanlarından birini sürme ve gezegen üzerindeki görevleri bir astronotun bakış açısından yaşfakat deneyimini edinebilecekler. Ek olarak kullanıcıların, diğer kişilerle ortak bir alanda adım atma imkanları da bulunacak.

 

Uygulamanın 2016 yılı içinde yayınlanması planlanıyor

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER