Mobil Teknoloji

Ubuntudan yüksek performanslı telefon

Ubuntudan yüksek performanslı telefon

bu model Meizu Pro 5 ubuntu Edition adıyla, exynos 7420 çipsetli oldukça iddialı işlemci ile Mobil dünya Kongresinde tanıtılması planlanıyor.

Uzak doğu ülkesi Çinde pek fazla popüler olan Meizu Bildiğimiz üzere, ülkemizde de gözde mobil cihazlardan birisi. M serisi ve MX serisi ün kazanan firma, özellikle Pro 5 modeli ile geride bıraktığımız senede AnTuTu puanlamalarında en iyi 3. Akıllı telefon statüsüne gelmişti. Meizu ile Linuxun yakınlaşması sonucunda Ubuntu şuana kadar, MX3 ve MX4 modelleriyle Ubuntu işletim sistemi ile karşımıza çıkmış şimdide bir üst versiyonu ile piyasaya sürülecek gibi gözüküyor.

Meizu pro 5 ubuntu edition

Linux açısından önemli bir test olacak bu model Meizu Pro 5 ubuntu Edition adıyla, exynos 7420 çipsetli oldukça iddialı işlemci ile Mobil dünya Kongresinde tanıtılması planlanıyor.

5.7 inç Büyüklükte Full HD ekrana sahip mobil cihaz, yukarıda da bahsettiğimiz üzere, Exynos 7420 çipsetli işlemci, 4 gb RAM gibi oldukça iddialı bir performans sağlayacak mobil cihaz, Android ve IOS gibi güçlü rakiplere yetişmeye çalışacak piyasada ciddi bir Pazar payına ulaşmaya çalışacak.

Windows Phone gibi sistemlere savaş açacak olan ubuntu, ilerleyen günlerde bir üst seviyeye nasıl çıkacağını hep beraber izleyecez. 

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER