Diğer

Chrome için yeni kısayollar

Chrome için yeni kısayollar

bu makalede google chrome için yeni kısayolları tanıtacaz. hali hazırda bulunan kısayolların yanı sıra yeni 3 kısa yol daha keşfettik. az kullanılan bu kısa yollar neler

Her ne kadar bilgisayarınızın RAM'ini bir güzel yese degoogle chrome şu an en fazla kullanılan web tarayıcısı durumunda. Chrome'un bu konuda zirvede olması, Google'ı da her geçen gün tarayıcısının sunduğu hizmette yenilikler yapmaya itiyor.

Çoğunuz zaten Chrome'da bulunan belli başlı kısayolları bilirsiniz. Biz de bu haberimizde bu kısayollara 3 yenisini daha ekleyelim dedik. Mutlaka birisi işinize yarayacaktır.


 

 Çoklu Sekmeyi Seçerek Yeni Pencerede Açma

Normalde Google Chrome'da bir sekmeye basılı tutup sağa/sola ya da yukarı/aşağı çektiğinizde, sekme yeni bir Chrome penceresinde açılmakta. Fakat yeni pencerede birden fazla sekmeyi bir arada kullanmak istiyorsanız Control (Ctrl) tuşuna basılı tutup istediğiniz sekmeleri seçtikten sonra sekmeleri toplu şekilde yeni sekmeye geçirebilmektesiniz. Özellikle bir sınava çalışırken çok fazla sekme ile upraşıyorsanız birkaç sekmeyi ''sonra göz atarım'' mantığı ile bu şekilde yeni pencereye geçirebilirsiniz.

 

 Çoklu Yer İşareti Ekleme

Muhtemelen çoğunuz Ctrl+D tuş kombinasyonunun bulunduğunuz sekmeyi yer işaretlerine eklediğini biliyorsunuzdur. Çoklu olarak, yani açık olan bütün sekmeleri tek seferde yer işaretlerine eklemek için tek yapmanız gereken, Ctrl+D kombinasyonuna birde Shift'i eklemek (Ctrl+Shift+D). Bu sayede o sırada açık olan bütün sekmeler yer işaretlerine eklenecektir. Yine internet üzerinden araştırma yapan kişilerin oldukça işine yarayan bir kısayol olabilir.

 

 Tarama Verilerini Temizleme Ekranına Hızlı Ulaşım

Tarama verilerinizi yani arama geçmişinizi temizlemek için erişmeniz gereken bilgi kutucuğuna en hızlı şekilde ulaşmanın yolu Ctrl+Shift+Delete kombinasyonu. Yani bunu da internet üzerinden ''araştırma'' yaparken kullanabilirsiniz herhalde. Neyse.

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER