Medya

Toshiba, VAIO ve Fujitsu Birleşiyor

Toshiba, VAIO ve Fujitsu Birleşiyor

Japon teknolojisinin devleri güçlerini bilgisayar dünyasında bir araya getiriyorlar

Japon teknolojisinin devleri güçlerini bilgisayar dünyasında bir araya getiriyorlar. Toshiba, Hitachi ve Sony’nin panel üretimi nedeniyle oluşturdukları Japan Display’ye benzeyen bir birleşim bu kez de PC üretimi için gerçekleşiyor.

 

Duyulan bir habere göre Sony ile yollarını ayıran Vaio, Fujitsu ve Toshiba PC birimlerini birleştirmek için düğmeye bastı. Konuya ilgili açıklamada bulunan Vaio CEO’su Hidemi Moue birleşmenin mart ayı içinde duyurulacağını itiraf etti.

 

Vaio, Fujitsu ve Toshiba arasında olacak birleşimin ilk ipuçlarını aslında aralık ayında Toshiba bizlere belirtmişti. Firma gelirlerinde yapılmıl olan usulsüzlükler ve sıkıntıdaki PC dünyası sebebiyle zor günler geçiren Toshiba, geçen sene 7.800 çalışanını işten çıkarmıştı. O zamanlar şirketin PC üretimini durduracağı söylentileri çıkmıştı, fakat yöneticiler daha çok farklı üreticiler ile iş birliği yönünde açıklamalar yapmıştı.

 

Fujitsu, Vaio ve Toshiba birleşiminden çıkacak yeni birimin ismi henüz duyurulmadı, ama oluşum  Lenovo-Nec birleşimini geride bırakarak Japonya’daki en büyük PC markası olacak gibi görünüyor.

 VAIO Toshiba Fujitsu

 

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER