Medya

Sony Mobile Yeni Orta Doğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Hirokazu Ishizuka

Sony Mobile Yeni Orta Doğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Hirokazu Ishizuka

Sony Mobile bir yapılanma içinde olan Global Satış Geliştirme Bölümünün Orta Doğu ve Afrika Başkan Yardımcısı olarak Hirokazu Ishizukaın adımını açıkladı

Sony Mobile, bir yapılanma içinde olan Global Satış Geliştirme Bölümü’nün Orta Doğu ve Afrika Başkan Yardımcısı olarak Hirokazu Ishizuka’ın adımını açıkladı. Bu değişiklik yani atama ile beraber global satış geliştirme bölümü, bölgesel kısımlardan bağımsız olarak iş yapacak ve Ishizuka, bölgedeki sorumluluğu kendisi alacak.

Şubat 2013’ten şimdiye kadar Hirokazu Ishizuka, Sony Mobile Communications’ın Global Satış ve Geliştirme Bölümü’nde CVP görevini almıştı. Bu görevi zamanında kanal geliştirme ve satış yeteneği, vitrin mükemmelliği ve stratejik partner desteği alanlarında çalışma yaptı.

Uzun zamandır üst düzey yöneticilik görevini üstlenen Ishizuka, bu zamana kadar şirket içinde birçok kıdemli pozisyonda da görev yaptı. 1999'da Sony Display Components & Device Company America’da çalışmasından sonra 2004'te Sony Europe TV Business Unit görevini üstlendi. Japonya Bölge Başkanlığı benzeri birçok CVP pozisyonlarda bulundu. Bunlardan sonra sorumluluk alanını büyüterek, şu an ki görevine gelmeden önce APAC Bölge Sorumlusu olarak görev yaptı.

Hirokazu Ishizuka, bu sorumluluklarının yanında Sony Ericsson döneminde firmanın kadrosunda bulunan Ruediger Odenbach’in görevlerini de kendine aldı. Ishizuka’nın ilerleyen günlerde bölge ile ilgili vizyonunu açıklaması beklenmektedir.

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER