Mobil Teknoloji

11 Liraya Akıllı Telefon Piyasaya Çıkıyor

11 Liraya Akıllı Telefon Piyasaya Çıkıyor

Hindistan da bir teknoloji şirketi en ucuz akıllı telefonu üretmeyi başardı Freedom 251 adlı telefonun satış fiyatı 251 rupi yani yaklaşık 11 TL

Her geçen gün telefonlar akıllanmaya devam ediyor ve bununla doğru orantılı şekilde fiyatları da düşmeye başladı. Çoğu teknoloji markalası konuya dahil olması ve yeni telefonlar piyasaya çıkarması ile hem akıllı telefon dünyasında ürün çeşitliliği hem de rekabet arttı.

EN BÜYÜK AVANTAJ FİYAT

Google, Sony ve Microsoft gibi dünya markalarının pastadan payını almak için son senelerde yaptığı ek yatırımların yanında dünyanın çeşitli yerlerinden küçük teknoloji markaları yerel çapta da olsa piyasaya girmeyi amaçlıyor.

Sektörde piyasasının en fazla pay sahibi olanı Samsung ve Apple gibi devlerle teknoloji konusunda rekabete giremeyecek olan bu küçük markalar çoğu defa ellerindeki en güçlü kozu yani fiyat avantajını kullanıyorlar. Çin ilk başta olmak üzere çoğu Asya ülkelerinden olan bu üretici firmalara bu günlerde bir yenisi daha katıldı.

11 LİRAYA TELEFON: FREEDOM 251

Hintli Ringing Bells isimli şirket, satış fiyatı 251 rupi (neredeyse 11 TL) olarak ''Freedom 251'' ismi verilen telefonun tanıtımını düzenledi. En iyi silahları olan fiyatınıda ürünün ismine kadar kullandılar. Lansmanı yapılan cihazın adını 251 rupilik fiyatından ilham alarak duyurdular. 251 rupi yani Türk lirası olarak neredeyse 11 lira bu cihaz... Tabi her zamanki gibi fiyatta harçlar ve vergiler dahil değildir. diğer taraftan Hindistan'ın fazla nüfusu sebebiyle dünyanın Çin'den sonra en büyük akıllı telefon pazarı olduğunu da söyleyelim.

ANDROID 5.1 LOLLPOP İLE GELECEK

Kamerası 3.2 Megapiksel olan Freedom 251'in, ön kamerası 0.3 Megapiksel olacak. 5.1 Lollipop Android işletim sisteminin sürümü ile piyasaya çıkacak telefonun orjinal halinde 8 GB hafızası bulunmakta ve 32 GB'a kadar harici hafıza desteği bulunacak.

HAYALLER BÜYÜK

Ringing Bell firmasının sözcüsü, 'En güçlü ürünlerimizden olan The Freedom 251 sektörde devrim yaratacaktır. The Freedom 251'in bütün parçalarını ithal edip montajını Hindistan'da yapmaktayız. İlerde telefonun tüm parçalarını fabrikalarımızda imal ederek maliyetleri daha da düşürmeyi planlıyoruz' diye konuştu.

 

Yes, the Freedom 251 smartphone at just Rs 251 is awesome ...

 

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER