Oyun Dünyası

Osmanlı Savaşları Oyunu Çıktı

Osmanlı Savaşları Oyunu Çıktı

Osmanlı İmparatorluğu zamanındaki savaşlardan ilham alınarak 4 arkadaşın 3 yıldır üzerinde çalıştığı web tabanlı 3 boyutlu strateji oyunu Osmanlı Savaşları tamamlandı

Osmanlı zamanındaki savaşlardan ilham alınarak 3 sene önce web tabanlı 3 boyutlu strateji oyunu yapmaya karar alan 4 arkadaş, aldıkları finans desteği ile projelerini tabiri caizse 'geceli gündüzlü sürdürerek' bitirdi.

 

'Osmanlı savaşları' oyununun bilgi sahiplerinden Ömer Faruk Bulanık, yaptığı açıklamada, Bilecik’te 3 arkadaşı ile lise çağlarında bu şekilde bir oyun yapma kararı aldıklarını ve o zamandan bu yana projeyi geliştirmek için sürekli devam ettiklerini belirtti.

 

Gözle görülür bir ilerleme kaydettikten sonra oyunu geliştirmek amacıyla 2013 senesinde finansal kaynak arayışına girdiklerini belirten eden Bulanık, yapılan haber sonrasında Mersin’den bir şirketin oyuna destek olduğunu, bu sayede projede ilerleme kaydettiklerini söyledi.

 

Bu strateji oynunda Osmanlı İmparatorluğu’ndan motiflerin bulunduğunu söyleyen Bulanık, şu şekilde devam etti:

 

'Ayrıca Osmanlı'da ki askeri yapıyı da oyuna entegre ettik. ilerde güncellemeler ile askerleri de bire bir uygulamaya çalışacağız. Bu strateji oyununda oyuncular strateji geliştirip savaş yaparak yeni yerler fethedeceklerdir. Oyunda Osmanlı’nın tarihi konusunda bilgiler de bulunuyor. Bu sayede oyuncular oyun oynarken Osmanlı hakkında da bilgiler öğreneceklerdir.' diye açıklama yaptı.

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER