Medya

Türkiye En Fazla Saldırı Yaşanan 4. Ülke

Türkiye En Fazla Saldırı Yaşanan 4. Ülke

Siber saldırı yaşanan ülkeler içerisinde Türkiye derece yaptı

Siber saldırı yaşanan ülkeler içerisinde Türkiye’nin ABD, Hindistan ve Japonya’nın hemen ardından 4. sırada bulunduğunu belirten Trend Micro Türkiye Genel Müdürü Börekcioğlu, 'Bu fazla meraklı oluşumuzdan oluyor' diye konuştu.

Global pazarlarda dijital bilgi kullanımı güvenlik programları ile tanınmış olan Japon şirketi Trend Micro'nun Akdeniz Ülkeleri Genel Müdürü Yakup Börekcioğlu, siber saldırılar da şu durumda Türkiye'de kişilerin en çok bildiği, tanıdığı şirketlerden gelen ''borcunuz bulunuyor'' mailleri ile sıkıntı yaşadığını belirtti.

Sanal saldırıya uğrayan ülkeler içerisinde Türkiye'nin hep ilk beş ülkeden birisi olduğunu belirten Börekcioğlu, şu şekilde konuştu:

'Siber korsanlar dünya genelinde yaptıkları saldırılarda kendi izlerini yok etmek için zombi bilgisayarları kullanmaktalar. Kötü amaçlı yazılım bulaşmış bilgisayarlar siber suçlular tarafından ele geçirilip kontrol merkezine bağladıktan sonra birer zombi bilgisayar yapıyorlar. bundan sonrada bunları birer zıplama tahtası gibi kullanarak saldırılar bu makinelerden yapılmış gibi oluyor. 2015 senesinin ilk yarısındaki toplanan verilere göre Türkiye dünya genelinde komuta kontrol merkezi bağlantılı zombi bilgisayarların yüzde 5'ini bulunduruyor. Türkiye, ABD, Hindistan ve Japonya'dan sonra dördüncü sırada kendine yer bulmuş durumda.'

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER