Medya

FBI Anonymous Hackerını Yakaladı!

FBI Anonymous Hackerını Yakaladı!

FBI tarafından yapılan açıklamaya göre Anonymous hack grubunun en önemli hackerlarından biri olan Martin Gottesfeld ele geçirildi

Dünyadaki en etkili ve en ünlü hack gruplarından biri olan Anonymous, en başta Amerika olmak üzere çoğu ülkenin siber güvenlikten endişelenme sebeplerinden birisidir. Yapmış olduğu saldırılar ile devlet kurumlarının bilgilerini çalan hack grubunun, kısa zaman önce NASA'yı bile hacklemeyi başardığı söylentileri çıkmıştı. Anonymous hack grubunun bu hack saldırılarından sıkılan ve anonymous'u yakalamak için yıllardır uğraşan FBI, Anonymous hack grubunun en önemli hackerlarından birini ele geçirdiğini duyurdu.

 

 

FBI'ın yaptığı açıklamaya göre Anonymous'un en iyi hackerlarından olan Martin Gottesfeld ele geçirildi. Farklı hack görevlerinde bulunan olan Martin, '#OpJustina' ismi verilen operasyondan sonra FBI'ın arananlar listesinde en üstlere çıkmıştı. Bu hack videosunu YouTube'a koyan ve FBI'a olduğu yeri belli eden hacker, yaptığı hatayı anladı ve hemen kaçmaya başladı. 2014 yılında yüklenen video, FBI ekiplerinin bir adres tespit etmesine yardımcı oldu. 2 yıl süresince takip eden FBI, geçtiğimiz gün Martin'in evini buldu. Eve yaptıkları operasyonda Martin ve karısının evde bulunmadığını, çiftin kaçtığı anlaşıldı.

 

Aramaya devam eden FBI, 31 yaşındaki hackerı Miami'de tespit etti ve yakaladı. FBI tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Martin, yakalandığında karısı ile birlikte bir bota binecekti. Kendi kişisel laptoplarını da yanında bulunduran hackerın bota binme uğraşları, yanına aldığı eşyalar ve laptoplar sayesinde engellendi. O an panikten Disney seyir gemisine binen Martin, FBI görevlileri tarafından uyarılması ile birlikte ele geçirildi.

 

Bazı haberlere göre Martin'in ele geçirilmesi Anonymous hack grubunun sonu olabilir çünkü ekibin en önemli üyelerinden biri olan Martin'in diğer hackerlar hakkında fazla şey bildiği biliniyor. Sorgulamadan sonra Martin'in hangi bilgilere sahip olduğunu öğreneceğiz ve bu durum Anonymous'u nasıl etkileyecek.

 

Anonymous “unhoods” alleged KKK members but innocents are ...

 

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER