Mobil Oyunlar

Marvel Future Fight İnceleme

Marvel Future Fight İnceleme

Marvel ın eskimeyen oyunlarından Future Fight telefon oyunuyla Mobil Oyun İncelemerine devam etmekteyiz

Future Fight, şirketin çizgi roman, film ve dizi cephelerinden karakterleri bir noktada topladığı baya kapsamlı bir oyundur. Karakterlerimiz ileri tarihten bir Nick Fury çağrısı üzerine, dünyayı yok edebilecek bir buluşu gezegen henüz yok olmamışken ortadan kaldırma arayışındadır. Bu tehlikeli buluş ise her türlü paralel evrene boyut yarığı açan bir alet.

 

Paralel evren konuları, oyun içinde Captain America döven bir Captain America görürseniz şaşırıp sinirlenmeyelim diye hoş düşünülmüş bir konu. Paralel gezegenlerden gelen karakterler, bizim bilgimize göre uğradıkları kişilik değişikleri de bu oyunun senaryo ekmeği yediği kaynaktır. Özetle bir yarıktan Hydra için çalışan bir Hawkeye, farklı bir yarıktan kahraman olma kararı almış bir Carnage bulabilirsiniz.

 

Yani oyunun senaryosu, klasik bildiğimiz telefon oyunlarına göre fazla ileri seviyede. Bunun yanı sıra oynanış, gelişim, grafik düzeyi gibi etkenler de gayet başarılı. Biz oyunun görev stilini çok sevdik. Üç kişilik takımınızı seçip görevden göreve geçiyorsunuz ve olaylar hiçbir zaman sıkacak bir seviyeye gelmiyor. Ki zaten hemen hemen 2 haftada bir yapılan minimum 5 kostüm, 5 de karakter eklendiği için oyun sürekli farklılık gösteriyor.

 

 

Fakat galiba Fox ile yaşanmış olan bir telif hakkı olayı yüzünden oyunda X-Men kahramanlarının hiç biri yok. Doğruyu söylemek gerekirse tadımızı kaçıran bir detay. Oyunun, asıl hayranların gönlünde 'Efsane' statüsüne geçmesi için ihtiyaç duyulan tek şey X-Men denilebilir. Eksilikleri oyunu engellemiyor ama olsaydı daha iyi olurdu diye düşünmeden edemiyoruz.

 

Mobil oyun dünyasının amacı, oynayan kişiye güzel zaman geçirmesini sağlamak olduğunu düşündüğümüzde, Future Fight bunu fazlasıyla beceriyor. Marvel hayranlarının çok seveceği bir eser var karşımızda.

 

 

Avantajlar:

 

    Sıkmayan oyun hikayesi

    Güncelleme aralığı ile genişleyen kahraman sayısı

    İleri düzey grafikler

 

Dezavantajlar:

 

    Karakterler içinde hiçbir X-Men kahramanının olmayışı

 

 

 

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER