Medya

Apple Merak Edilen Güncellemeyi Yayınladı

Apple Merak Edilen Güncellemeyi Yayınladı

Bu sıralar Apple ın adını arka kapı gelişmesiyle ve şifreleme ile daha çok duyuyoruz Gündemdeki önemli konularından birisi

Neler Değişti?

Bu sıralar Apple'ın adını arka kapı gelişmesiyle ve şifreleme ile daha çok duyuyoruz. Gündemdeki önemli konularından birisi. Apple geçtiğimiz gün geliştiriciler için iOS 9.3, watchOS 2.2 ve tvOS 9.2'nin 4. beta sürümlerini çıkardı. 3. betanın üstünden iki hafta geçmişti.

 

iOS 9'un 3. önemli güncellemesi olan 9.3'te fazla yenilik var, En ciddi güncelleme ise Night Shift modu. Ekrandaki soğukluğu ve sıcaklığı ayarlayabildiğiniz bu modun Türkçe adı bir hayli farklılık gösterdi. Bir zamanlar mavi ışık azaltma yapıldı, ardından gece vardiyası olarak düzeltildi. en son Night Shift adına geri geldi. 9.3'te eğiti için hazırlanan bazı yenilikler bulunuyor, bunun yanı sıra birden fazla Apple Watch da aynı iPhone'a katılabiliyor. bunların dışında Notlar uygulamasına da parmak iziyle koruma ve şifre eklendi.

 

9.3 beta 4 te gelen yenilik ise Kontrol Merkezi'ndeki Night Shift iconunun değişmesi oldu. Hatırladığımız gibi önceki beta sürümlerinde Night Shift, Kontrol Merkezi'ne gelmişti. Yeni iconda Ay, Güneş içinde bulunuyor.

 

Eğer bir geliştirici hesabınız bulunuyorsa iOS 9.3, tvOS 9.2 ve watchOS 2.2'nin 4. beta sürümlerini yükleyebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

YORUM GÖNDER