Süper Dünya nın atmosferi incelendi

Astronotlar ilk defa yabancı bir yıldızın yörüngesindeki 'süper Dünya' gezegeninin atmosferindeki gaz miktarını ölçebildi.

 

Öğrendiğimiz bilgilere göre, astronotların '55 Cancri e' ismini verdikleri, ağırl

Kafamıza Göktaşı Düşme olasılığı nedir?

Yaklaşık 10 gün önce Hindistan’daki özel bir mühendislik fakültesine olayın gerçekleştiği yerde bulunan otobüs şoförü hayatını kaybetmişti. Kayıtlara ‘meteor yüzünden ölen ilk insan’ olarak göçen bu

Ay Tutulması Nedir ve Ne Nasıl Oluşur

Ay tutulması nedir? Tutulma olayı ne zaman? Kendi etrafında dönmekte olan ay aynı zamanda da Dünyanın yörüngesinde hareket ediyor. Ay yörüngesinde dolaşma hareketini gerçekleştirirken bazı zamanlar Dünyanın yörüngesine geçmektedir.

küresel Isınma Baş Belası Oldu Tehlike Çanları Çalıyor

Küresel ısınma konusunda bilim dünyasının önde gelen bilim adamlarının uyarısına rağmen hızla gelişen ve sanayi bakımından birer çöplük olan uzaydaki yuvamız Dünya için tehlike çanları çoktan çalmaya başlamıştı.

NASA uzay Turizmi başlattı

Günümüzde Teknolojinin hızla gelişmesiyle uzay hakkında ki bilgi ve tecrübe kat sayımız hızla yükselişe geçti. Durulamayan bir hızla büyüyen teknoloji ya dünyanın sonunu getir yada dünyada artık insanlar parapsikoloji olaylarına girmeye b